Čekejte, prosím...
A A A
406/2020 Sb. znění účinné od 13. 10. 2020

406

 

SDĚLENÍ

Státní volební komise

ze dne 12. října 2020

o vyhlášení a uveřejnění celkových výsledků voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky

konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 (I. kolo) a ve dnech 9. a 10. října 2020 (II. kolo)

 

Státní volební komise vyhlašuje a uveřejňuje podle § 8 odst. 2 písm. e), § 73 odst. 6 a § 77 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, celkové výsledky voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 (I. kolo) a ve dnech 9. a 10. října 2020 (II. kolo).

I.

Výsledky I. kola voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 2. a 3. října 2020.

 

Celkové údaje za volební obvody v ČR celkem

 

Počet volených senátorů

27

Počet zvolených senátorů

1

Počet volebních okrsků

5 160

Počet okrskových volebních komisí, které předaly výsledek hlasování

5 160

Počet osob, zapsaných ve výpisech ze seznamů

2 815 827

Počet voličů, kterým byly vydány úřední obálky

1 034 469

Procento volební účasti

36,74

Počet odevzdaných úředních obálek

1 021 788

Počet platných hlasů celkem

997 261

 

V I. kole voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 2. a 3. října 2020 byl ve smyslu ustanovení § 75 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zvolen senátor:

 

JMENNÝ SEZNAM SENÁTORŮ ZVOLENÝCH V I. KOLE

 

Volební obvod

číslo sídlo

 

Senátor

 

Věk

 

Politická příslušnost

 

Přihlášen politic. stranou, politic. hnutím nebo koalicí

33 Děčín

Ing. Zbyněk Linhart

51

Bez politické příslušnosti

Koalice STAN, SLK

 

II.

Výsledky II. kola voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 9. a 10. října 2020.

 

Celkové údaje za volební obvody v ČR celkem

 

Počet volených senátorů

26

Počet zvolených senátorů

26

Počet volebních okrsků

5 008

Počet okrskových volebních komisí, které předaly výsledek hlasování

5 008

Počet osob, zapsaných ve výpisech ze seznamů

2 711 956

Počet voličů, kterým byly vydány úřední obálky

453 855

Procento volební účasti

16,74

Počet odevzdaných úředních obálek

453 675

Počet platných hlasů celkem

451 863

 

Ve II. kole voleb do třetiny Senátu Parlamentu České republiky konaných ve dnech 9. a 10. října 2020 byl ve smyslu ustanovení § 76 odst. 5 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zvolen senátor:

 

JMENNÝ SEZNAM SENÁTORŮ ZVOLENÝCH VE II. KOLE

 

Volební obvod

 

 

 

 

číslo

sídlo

Senátor

Věk

Politická příslušnost

Přihlášen politic. stranou,politic. hnutím nebo koalicí

3

Cheb

Miroslav Plevný

54

Bez politické příslušnosti

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

6

Louny

MUDr. Ivo Trešl

48

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

9

Plzeň-město

Ing. Lumír Aschenbrenner

60

Občanská demokratická strana

Koalice ODS, TOP 09, KDU-ČSL, ADS a Monarchiste.cz

12

Strakonice

MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA

63

Bez politické příslušnosti

Občanská demokratická strana

15

Pelhřimov

Ing. Jaroslav Chalupský

46

Bez politické příslušnosti

Svobodní

18

Příbram

Petr Štěpánek

56

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

21

Praha 5

Mgr. Václav Láska

46

SENÁTOR 21

SENÁTOR 21

24

Praha 9

David Smoljak

61

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

Koalice STAN, Piráti a TOP 09

27

Praha 1

Miroslava Němcová

67

Občanská demokratická strana

Koalice ODS, STAN a TOP 09

30

Kladno

Mgr. Adéla Šípová

40

Bez politické příslušnosti

Česká pirátská strana

36

Česká Lipa

Jiří Vosecký

69

Starostové pro Liberecký kraj

Koalice STAN, SLK

39

Trutnov

Ing. Jan Sobotka

59

Bez politické příslušnosti

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

42

Kolín

Mgr. Pavel Kámík

60

Bez politické příslušnosti

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

45

Hradec Králové

JUDr. Jan Holásek, LL.M.

47

Bez politické příslušnosti

Koalice HDK, TOP 09, SEN 21, Zelení a LES

48

Rychnov nad Kněžnou

Mgr. Jan Grulich

45

TOP 09

Koalice TOP 09 a LES

51

Žd’ár nad Sázavou

Ing. Josef Klement

49

Bez politické příslušnosti

KDU-ČSL

54

Znojmo

Mgr. Tomáš Třetina

48

TOP 09

Koalice ODS, STAN a TOP 09

57

Vyškov

MUDr. Karel Zitterbart, Ph.D.

41

Bez politické příslušnosti

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

60

Bmo-město

MUDr. Roman Kraus, MBA

64

Občanská demokratická strana

Koalice TOP 09 a ODS

63

Přerov

RNDr. Jitka Seitlová

66

KDU-ČSL

KDU-ČSL

66

Olomouc

Marek Ošťádal

47

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

69

Frýdek-Místek

RNDr. Helena Pešatová

61

Bez politické příslušnosti

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

72

Ostrava-město

doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA

50

Bez politické příslušnosti

Občanská demokratická strana

75

Karviná

Ing. Ondřej Feber

68

ANO 2011

ANO 2011

78

Zlín

Ing. Tomáš Goláň

51

Bez politické příslušnosti

SENÁTOR 21

81

Uherské Hradiště

Josef Bazala

60

KDU-ČSL

KDU-ČSL

Předseda Státní volební komise:

Hamáček v. r.