Okresný úrad - sídlo | Obvod okresného úradu |
Obce okres - sídlo | doterajší hlavnoslúž. |
1 | Bratislava | všetky obce doterajšieho okresu | Bratislava |
| | bratislavského | |
2 | Dunajská | všetky obce doterajšieho okresu | Dunajská Streda |
| Streda | dunajskostredeckého | |
| | Balony, Csiliznyárad, | slúž. úrad |
| | Csilizpatas, Csilizradvány, | Komárno |
| | Kulcsod, Medve, Szap | |
3 | Galanta | všetky obce doterajšieho okresu | Galanta |
| | galantského s vylúčenim obcí: | |
| | Pered, Deakovce, Zsigárd | |
| | Borša Hrubá, Dunajská Nová Ves, | Senec |
| | Hasvár, Jánošovce, Kermeš, | |
| | Kráľová, Magyarbél, Matka | |
| | Božia, Németbél, Réca, Senec, | |
| | Šáp, Šúr, Šúr Malý, Turňa, Zonc | |
| | Abrahám, Gest, Páld, Sered | Trnava |
4 | Šala nad Váhom | všetky obce doterajšieho okresu | Šala nad Váhom |
| | Šala nad Váhom | |
| | Pered, Deakovce, Zsigárd | Galanta |
5 | Malacky | všetky obce doterajšieho okresu | Malacky |
| | malackého | |
6 | Modra | všetky obce doterajšieho okresu | Modra |
| | modranského | |
7 | Šamorýn | všetky obce doterajšieho okresu | Šamorýn |
| | šamorýnskeho | |
8 | Trnava | všetky obce doterajšieho okresu | Trnava |
| | trnavského s vylúčenim obcí: | |
| | Abrahám, Gest, Páld, Sered | |
9 | Hlohovec | všetky obce doterajšieho okresu | Hlohovec |
| | hlohoveckého | |
10 | Myjava | všetky obce doterajšieho okresu | Myjava |
| | myjavského | |
11 | Piešťany | všetky obce doterajšieho okresu | Piešťany |
| | piešťanského | |
| | Krakovany, Ostrov, Stráža, | Nové Mesto n. |
| | Šipkové, Trebatice, Vrbové | Váhom |
12 | Senica | všetky obce doterajšieho okresu | Senica |
| | senického | |
13 | Skalica | všetky obce doterajšieho okresu | Holič |
| | holičského | |
14 | Nové Mesto n. | všetky obce doterajšieho okresu | Nové Mesto n. |
| Váhom | novomestského s vylúčenim obcí: | Váhom |
| | Krakovany, Ostrov, Stráža, | |
| | Šipkové, Trebatice, Vrbové | |
15 | Komárno | všetky obce doterajšieho okresu | Komárno |
| | komarňanského s vylúčenim obcí: | |
| | Balony, Csiliznyárad, | |
| | Csilizpatas, Csilizradvány, | |
| | Kulcsod, Medve, Szap | |
16 | Bratislava | Bratislava mesto | |
| mesto | | |
Okresný úrad - | Obvod okresného úradu | doterajší hlavnoslúž. okres - sídlo |
obce |
1 | Bánovce | všetky obce doterajšieho okresu | |
| | bánoveckého | |
| | Šišov, Pochabany, Zlatníky, | Žabokreky |
| | Hostie Malé, Hostie Veľké, | |
| | Chudo Lehôta, Libichová | |
2 | Nitra | všetky obce doterajšieho okresu | Nitra |
| | nitrianského s vylúčenim obcí: | |
| | Dymeš, Dymeš Kostoľany, | |
| | Koleňany, Žirany, Kálaz, | |
| | Babindol, Hyndice Malé, Hyndice | |
| | Veľké | |
| | Radošina, Šárfia, Vozokany, | Veľké Topoľčany |
| | Krtovce, Bzince, Čermany, | |
| | Výčapky, Sulany, Ripňany Veľké, | |
| | Ripňany Malé, Biskupice, | |
| | Behynce, Šarlužky | |
3 | Nové Zámky | všetky obce doterajšieho okresu | Nové Zámky |
| | novozámeckého s vylúčenim obcí: | |
| | Dyčka, Mártonfalu, Vajka | |
4 | Parkáň | všetky obce doterajšieho okresu | Parkáň |
| | parkáňského | |
5 | Prievidza | všetky obce doterajšieho okresu | Prievidza |
| | prievidzkého | |
| | Bystričany, Čereňany, Chalmová, | Oslany |
| | Dolný Kamenec, Horný Kamanec, | |
| | Zemanské Kostoľany, Vieska | |
| | Malá, Oslany | |
| | Dvorniky, Račice, Vestenice | Žabokreky |
| | Dolné, Vestenice Horné, Sučany | |
| | Nitranské | |
6 | Stará Ďala | všetky obce doterajšieho okresu | Stará Ďala |
| | stoďalského | |
7 | Veľké | všetky obce doterajšieho okresu | Veľké Topolčany |
| Topolčany | topolčanského s vylúčením obcí: | |
| | Radošina, Šárfia, Vozokany, | |
| | Krtovce, Bzince, Čermany, | |
| | Výčapky, Sulany, Veľké Ripňany, | |
| | Malé Ripňany, Biskupice, | |
| | Behynce, Šarlužky | |
| | Broďany, Kršteňany Malé, | Oslany |
| | Kršteňany Veľké, Šimunovany, | |
| | Uherce Malé, Hornejsa, | |
| | Koľačnov, Pažiť, Rádobica, | |
| | Uherce Veľké | |
| | všetky obce doterajšieho okresu | Žabokreky |
| | žabokrekského s vylúčením obcí: | |
| | Dvorniky, Račice, Vestenice | |
| | Dolní, Vestenice Horné, Sučany | |
| | Nitranské, Šišov, Pochabany, | |
| | Zlatníky, Hostie Malé, Hostie | |
| | Veľké, Chudo Lehôta, Libichová | |
8 | Vráble | všetky obce doterajšieho okresu | Vráble |
| | vrábelského s vylúčenim obcí: | |
| | Malé Vozokany, Veľké Vozokany, | |
| | Nevidzany, Verešvár | |
| | Kálaz, Babindol, Hyndice Malé, | Nitra |
| | Hyndice Veľké | |
| | Dyčka, Mártonfalu, Vajka | Nové Zámky |
9 | Zlaté Moravce | všetky obce doterajšieho okresu | Zlaté Moravce |
| | zlatomoraveckého | |
| | Dymeš, Dymeš Kostoľány, | Nitra |
| | Koleňany, Žirany | |
| | Malé Vozokany, Veľké Vozokany, | Vráble |
| | Nevidzany, Verešvár | |
Okresný úrad - sídlo | Obvod okresného úradu |
obce | doterajší hlavnoslúž okres - sídlo |
1 | Baňská | všetky obce doterajšieho okresu | Baňská Bystrica |
| Bystrica | baňsko-bystrického | |
| | Seredín, Hrochoť | Veľká Slatina |
2 | Baňská | všetky obce doterajšieho okresu | Baňská |
| Štiavnica | Baňská Štiavnica-Belá | Štiavnica-Belá |
3 | Brezno | všetky obce doterajšieho okresu | Brezno |
| | breznianskeho s vylúčenim obce | |
| | Sihla | |
4 | Hronský Sv. | Dúbrava, Trnavá Hora, Hráč, | Svätý Kríž |
| Kríž | Jálna, Jastrabá, Tekovské | |
| | Kľačany, Kosorín, Kremnička, | |
| | Svätý Kríž, Janová Lehôta, | |
| | Bartošová Lehôtka, Lovča, | |
| | Lovčica, Lutila, Nevolnô, | |
| | Pytelová, Slazka, Trubín, | |
| | Ladomír, Opatovce Horné, | |
| | Preslavlk, Podhradie, Vieska, | |
| | Nová Lehôta | |
5 | Krupina | všetky obce doterajšieho okresu | Krupina |
| | krupinského | |
| | všetky obce doterajšieho okresu | Ipolské šiahy |
| | Ipolské Šiahy | |
| | Nekyje, Hrušov, Inám, Fedýmeš, | Nekyje |
| | Kleňany, Sečenka, Veľká Ves | |
| | Babiná | Zvolen |
6 | Levice | Hronská Nová Ves, Hronské | Levice |
| | Opatovce, Hronské Kosihy, | |
| | Šalmoš, Podlužany, Veľké | |
| | Kosmalovce, Starý Tekov, | |
| | Hronské Kľačany, Rybník, | |
| | Čajkov, Tlmač, Ludany, Levice, | |
| | Ovárky, Dolná Seč, Horná Seč, | |
| | Naďod, Kálnica Veľká, Kálnica | |
| | Malá, Lok, Nový Tekov, | |
| | Marušova, Malé Kasmalovce | |
| | Almáš Dolný, Almáš Horný, | Bátovce |
| | Bohunice, Pečenice, Bátovce, | |
| | Jalakšová, Žemberovce Dolné, | |
| | Žemberovce Horné, Bor, Brhlovce | |
| | Dolné, Brhlovce Horné, | |
| | Domadice, Nadošany, Pukanec, | |
| | Drženice, Prandorf Dolný, | |
| | Prandorf Horný, Čankov, urša, | |
| | Krškany Malé, Krškany Veľké, | |
| | Kiar Malý, Varšany | |
7 | Lučenec | všetky obce doterajšieho okresu | Lučenec |
| | lučeneského s vylúčenim obcí: | |
| | Bašta Stará, Studená, Večeklov, | |
| | Korlát, Poltár, Brezovo České, | |
| | Ľahôta Slaná | |
| | všetky obce doterajšieho okresu | Halič |
| | haličského | |
| | Béňa | Veledín |
8 | Modrý Kameň | všetky obce doterajšieho okresu | Modrý Kameň |
| | modro-kameňského | |
| | všetky obce okresu nekyjského | Nekyje |
| | okrem obcí: Sečenka, Veľká Ves, | |
| | Nekyje, Hrušov, Inám, Fedýmeš, | |
| | Kleňany | |
9 | Nová Baňa | všetky obce okresu | Nová Baňa |
| | novo-baňského | |
10 | Rimavská | všetky obce doterajšieho okresu | Hnúšta |
| Sobota | hnúšťanského s vylúčenim obce | |
| | Maď. Záhorany | |
| | Poltár, Brezovo České, Ľahôta | Lučenec |
| | Slaná | |
| | Sihla | Brezno |
11 | Veledín | všetky obce okresu veledínského | Veledín |
| | s vylúčenim obce Béňa | |
| | Bašta Stará, Studená, Večeklov, | Lučenec |
| | Korlát | |
| | Maďarské Záhorany | Hnúšta |
12 | Želiezovce | Čata, Oroska, Svätý Jur | Levice |
| | Hronský, Žemliare, Lekýr, | |
| | Dámašď, Vozokany Hronské, Agov, | |
| | Málaš, Hulvienky, Ondrejovce, | |
| | Šarluhy Malé, Šarluhy Veľké, | |
| | Oros za Hronom, Sudovce, | |
| | Šarovce Malé, Šarovce Veľké, | |
| | Várad Dolný, Várad Horný, Turá, | |
| | Želiezovce, Nír, Bajka, Mikuľa | |
| | všetky obce doterajšieho okresu | Pastúchov |
| | pastúchovského | |
13 | Zvolen | všetky obce doterajšieho okresu | Zvolen |
| | zvolenského s vylúčenim obce | |
| | Babiná | |
| | všetky obce doterajšieho okresu | Veľká Slatina |
| | veľko-slatinského s vylúčenim | |
| | obce Hrochoť a Sebedín | |
Okresný úrad sídlo | Obvod okresního úradu |
obce | doterajší hlavnoslúž. okres - sídlo |
1 | Ružomberok | všetky obce doterajšieho okresu | |
| | ružomberského | |
| | Bešeňová, Ivachnová, Kalameny, | Nemecká Ľupča |
| | Lúčky, Potok, Svätý Michal, | |
| | Teplá Liptovská, Vlašky, Vrba | |
2 | Liptovský | všetky obce doterajšieho okresu | Liptovský Svätý |
| Svätý Mikuláš | lipt. sväto-mikulašskeho | Mikuláš |
| | všetky obce doterajšieho okresu | Nemecká Ľupča |
| | nemecko-ľupčianskeho okrem obcí | |
| | pripojených k okresu | |
| | ružomberskému | |
3 | Hrádok | všetky obce doterajšieho okresu | Hrádok |
| | hrádockého | |
4 | Tornaľa | všetky obce doterajšieho okresu | Tornaľa |
| | tornaľského | |
5 | Rožnava | všetky obce doterajšieho okresu | Rožnava |
| | rožnavského s vylúčenim obcí: | |
| | Hnilec, Henzlová | |
| | Ztratená, Imrichovce, | Spišská Nová |
| | Štefánovce | Ves |
6 | Revúca | všetky obce doterajšieho okresu | Revúca |
| | revúckého | |
7 | Spišská Stará | všetky obce doterajšieho okresu | Spišská Stará |
| Ves | spišsko-staroveského | Ves |
8 | Stará Ľubovňa | všetky obce doterajšieho okresu | Stará Ľubovňa |
| | Stará Ľubovňa | |
9 | Kežmarok | všetky obce doterajšieho okresu | Kežmarok |
| | kežmarokského | |
| | Ruskinovce, Farkašovce-Levkovce | Levoča |
10 | Poprad | všetky obce doterajšieho okresu | Spišská Sobota |
| | spišsko-sobotského | |
11 | Spišská Nová | všetky obce doterajšieho okresu | Spišská Nová |
| Ves | spišsko-novoveského s vylúčenim | Ves |
| | obcí: Harikovce, Štefánovce, | |
| | Imrichovce, Ztratená | |
| | Hnilec, Henzlová | Rožnava |
| | Žehra, Vojkovce, Vitkovce, | Spišské |
| | Velbachy, Slatvina, Olšavka, | Podhradie |
| | Olcnava, Hrušov, Hincovce, | |
| | Kolinovce, Jamník | |
12 | Levoča | všetky obce doterajšieho okresu | Levoča |
| | levočského okrem obcí: | |
| | Ruskinovce, Farkašovce-Levkovce | |
| | Harikovce | Spišská Nová |
| | | Ves |
| | Baldovce, Beharovce, Bijacovce, | Spiš. Podhradie |
| | Brutovce, Buglovce, | |
| | Granč-Petrovce, Jablonov, | |
| | Kapituľa, Katúň, Kolbachy, | |
| | Lúčka, Olšavica, Ordsoviany, | |
| | Pavľany, Poľanovce, | |
| | Pongrácovce, Spišské Podhradie, | |
| | Vyšný Slavkov, Harakovce, | |
| | Dúbrava | |
Okresný úrad - sídlo obce | Obvod okresu |
|
doterajší hlavnoslúž. |
| | okres - sídlo | |
1 | Košice | všetky obce doterajšieho okresu | Košice |
| | košického | |
2 | Moldava | všetky obce doterajšieho okresu | Moldava |
| | moldavského | |
3 | Prešov | všetky obce doterajšieho okresu | Prešov |
| | prešovského | |
4 | Bardiov | všetky obce doterajšieho okresu | Bardiov |
| | bardiovského | |
5 | Sabinov | všetky obce doterajšieho okresu | Sabinov |
| | sabinovského | |
6 | Vyšný Svidnik | všetky obce doterajšieho okresu | Vyšný Svidnik |
| | vyšnosvidnického | |
7 | Giraltovce | všetky obce doterajšieho okresu | Giraltovce |
| | giraltovského | |
8 | Sečovce | všetky obce doterajšieho okresu | Sečovce |
| | sečovského | |
| | Kraviany, Stankovce | Vranov |
9 | Královský | všetky obce doterajšieho okresu | Král. Chlumec |
| Chlumec | kráľovochlumeckého s vylúčenim | |
| | obcí: Ašvaň, Malý Rát, Velký | |
| | Rát | |
10 | Vranov | všetky obce doterajšieho okresu | Vranov |
| | vranovského s vylúčenim obcí: | |
| | Kraviany, Stankovce | |
11 | Michaľovce | všetky obce doterajšieho okresu | Michaľovce |
| | michaľovského | |
12 | Veľké Kapušany | všetky obce doterajšieho okresu | Veľké Kapušany |
| | veľkokapušianskeho | |
13 | Sobrance | všetky obce doterajšieho okresu | Sobrance |
| | sobraneckého | |
14 | Humenné | všetky obce doterajšieho okresu | Humenné |
| | humennského | |
15 | Medzi-Laborce | všetky obce doterajšieho okresu | Medzi-Laborce |
| | medzilaborckého | |
16 | Snina | všetky obce doterajšieho okresu | Snina |
| | sninanského | |
| | všetky obce doterajšieho okresu | Veľké Berezné |
| | veľkoberezňanského | |
17 | Gelnica | všetky obce doterajšieho okresu | Gelnica |
| | gelnického | |
18 | Košice | mesto Košice | |