10/1977 Sb. znění účinné od 21. 2. 1977 do 31. 5. 2002
10
VYHLÁŠKA
Ministerstva lesného a vodného hospodárstva Slovenskej socialistickej republiky
z 20. januára 1977,
ktorou sa určujú vodárenské toky a ich povodia a určuje sa zoznam vodohospodársky významných vodných tokov
Ministerstvo lesného a vodného hospodárstva Slovenskej socialistickej republiky po prerokovaní s príslušnými ústrednými orgánmi štátnej správy a s príslušnými krajskými národnými výbormi ustanovuje podľa § 20 ods. 2 a § 32 ods. 1 zákona č. 138/1973 Zb. o vodách (vodný zákon):
Prvá časť Vodárenské toky a ich povodia (§ 1-3)
§ 1 Vodárenskými tokmi sú úseky vodných tokov určené za zdroj vody na hromadné zásobovanie obyvateľstva vodou, uvedené v prílohe č. 1 tejto vyhlášky (ďalej len "príloha"). Začiatok vodárenského toku je určený prameňom vodného toku. Ak však na tom istom vodnom toku je určený ďalší úsek za vodárenský tok, je jeho začiatok vyznačený lokalitou uvedenou v prílohe. Koniec vodárenského toku tvorí priečny profil vodného toku v mieste odberu vody na hromadné zásobovanie obyvateľstva vodou, a ak sa odoberá vzdutá voda, tvorí koniec vodárenského toku profil hrádze alebo hate, ktorou sa odoberaná voda vzdúva; poloha týchto profilov je vyznačená v prílohe názvom priľahlej lokality.
§ 2 Povodím vodárenského toku je územie, z ktorého povrchové vody prirodzene stekajú do vodného toku k profilu vymedzujúcemu ukončenie vodárenského toku, ako aj územie, z ktorého sa povrchové vody do povodia vodárenského toku umele prevádzajú.
§ 3 Okrem stavieb, zariadení, prípadne činností uvedených už v § 13 vodného zákona treba v povodí vodárenského toku súhlas príslušného vodohospodárskeho orgánu na tieto stavby, zariadenia alebo činnosti:
a) veľkokapacitné stavby pre živočíšnu výrobu, za ktoré sa považujú
1. stavby na chov hovädzieho dobytka, a to stavby pre dojnice s celkovou kapacitou od 400 kusov vyššie, stavby pre teľce od 800 kusov, odchovne mladého hovädzieho dobytka od 500 kusov, maštaľné objekty na chov dobytka na výkrm od 500 kusov,
2. stavby na chov ošípaných, a to stavby na výkrm ošípaných s celkovou kapacitou od 5000 kusov a pôrodnice prasníc a odchovne ošípaných v predvýkrmni s celkovou kapacitou od 700 kusov,
b) zemné silá a objekty silážových zariadení,
c) stavby nemocníc, liečebne a iné zariadenia a prevádzky, s ktorými súvisí možnosť vzniku nebezpečenstva infekčných ochorení,
d) ťažbu, úpravu a použitie rádioaktívnych látok, prípadne jedov,
e) leteckú aplikáciu hnojív a chemických látok na ochranu rastlín,
f) objekty na skladovanie a manipuláciu s ropnými látkami a objekty na skladovanie umelých hnojív a postrekových ochranných látok.
Druhá časť Vodohospodársky významné vodné toky (§ 4-5)
§ 4 Vodohospodársky významnými vodnými tokmi sú vodné toky, prípadne ich vodohospodársky ucelené úseky uvedené v prílohe č. 2 tejto vyhlášky.
§ 5 Ustanoveniami tejto časti nie sú dotknuté predpisy upravujúce výkon štátnej správy na úseku vodného hospodárstva vo vyhradených priestoroch Československej ľudovej armády a ozbrojených bezpečnostných zborov.
Tretia časť Spoločné a záverečné ustanovenie (§ 6-7)
§ 6 Vodohospodárske orgány vydávajú opatrenia vo vyhradených priestoroch Československej ľudovej armády v spolupráci s vojenskou správou. Ochrana vôd na tomto území sa zabezpečuje podľa dohody medzi Federálnym ministerstvom národnej obrany a Ministerstvom lesného a vodného hospodárstva Slovenskej socialistickej republiky.
§ 7 Podle ustanovení čl. 1 ústavního zákona č. 4/1993 Sb. byla tato vyhláška od 1. ledna 1993 na území České republiky nepoužitelná.
Táto vyhláška nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia.
Minister:
Ing. Margetin v.r.
Zoznam vodárenských tokov (SSR)
Por. č. toku
Názov toku
Číslo hydrolog . poradia
Ukončujúci profil(názov lokality)
1.
Mlynica
3-01-02-014
Štrbské Pleso
2.
Červený potok
3-01-02-043
Nový Smokovec
3.
Biela voda
3-01-03-004
Kežmarok
4.
Jakubianka
3-01-03-083
Jakubany
5.
Čierny Váh
4-21-01-020
Chmelinec
6.
Hybica
4-21-01-058
Hybe
7.
Belá
4-21-01-072
Podbanské
8.
Demänovka
4-21-02-060
Demänová
9.
Revúca
4-21-02-112
Liptovská Osada
10.
Ľubochnianka
4-21-02-138
Ľubochňa
11.
Biela Orava
4-21-03-010
Lomná
12.
Polhoranka
4-21-03-062
Oravská Polhora
13.
Oravica
4-21-04-016
Tvrdošín
14.
Zázrivka
4-21-04-077
Párnica
15.
Turiec
4-21-05-022
Turček
16.
Kysuca
4-21-06-044
Čadca
17.
Oščadnica
4-21-06-069
Oščadnica
18.
Bystrica
4-21-06-077
Nová Bystrica
19.
Soľka
4-22-01-008
Soľka
20.
Tužina
4-22-01-012
Tužina
21.
Osliansky potok
4-22-01-078
Horná Ves
22.
Nitrica
4-22-01-094
Liešťany
23.
Žitava
4-22-03-007
Obyce
24.
Kamenistý potok
4-23-01-104
Hronček
25.
Osrblianka
4-23-01-106
Osrblie
26.
Vajskovský potok
4-23-02-019
Dolná Lehota
27.
Jaseniansky potok
4-23-02-033
Jasenie
28.
Slatina
4-23-03-009
Hriňová
29.
Hučava
4-23-03-070
Očová
30.
Ipeľ
4-24-01-007
Málinec
31.
Litava
4-24-03-068
Drienovo
32.
Vydranka
4-30-03-022
Vydraň
33.
Udava
4-30-03-085
Adidovce
34.
Cirocha
4-30-03-105
Starina
35.
Čierny potok
4-30-03-128
Zemplínske Hámre
36.
Kamenica
4-30-03-141
Kamienka
37.
Okna
4-30-06-030
Remetské Hámre
38.
Surový potok
4-30-06-049
Koňuš
39.
Breznický potok
4-30-06-053
Priekopa
40.
Vojtovec
4-30-08-061
Vojtovce
41.
Ondava
4-30-08-116
Hencovce
42.
Topľa
4-30-09-039
Bardejov
43.
Slaná
4-31-01-003
Rejdová
44.
Súľovský potok
4-31-01-029
Gemerská Poloma
45.
Čučmiansky potok
4-31-01-038
Čučma
46.
Klenovská Rimava
4-31-03-026
Klenovec
47.
Bodva
4-31-04-005
Nižný Medzev
48.
Zábava
4-31-04-016
Poproč
49.
Ida
4-31-04-031
Bukovec
50.
Hornád
4-32-01-030
Smižany
51.
Levočský potok
4-32-01-049
Levoča
52.
Zimná
4-32-01-060
Rudňany
53.
Slovinský potok
4-32-01-101
Slovinky
54.
Herlíkov potok
4-32-02-057
Prakovce
55.
Tokáreň
4-32-02-063
Perlová dolina
56.
Svinka
4-32-03-056
Obišovce
57.
Torysa
4-32-04-013
Tichý Potok
58.
Lutinka
4-32-04-053
Olejníkov
Zoznam vodohospodársky významných vodných tokov
Por. č.
Názov toku
Číslo hydrolog. poradia
v úseku
1.
Biela voda
3-01-01-001
v hraničnom úseku
2.
Javorinka
3-01-01-007
v hraničnom úseku
3.
Suchý potok
3-01-01-014
v hraničnom úseku
4.
Osturniansky potok
3-01-01-015
5.
Záhorský potok
3-01-01-024
v hraničnom úseku
6.
Zubrovský potok
3-01-01-024
v hraničnom úseku
7.
Dunajec
3-01-01-025
8.
Starovinský potok
3-01-01-025
9.
Faltinovský potok
3-01-01-025
10.
Poprad
3-01-02-005
11.
Mlynica
3-01-02-014
12.
Červený potok
3-01-02-043
13.
Ľubica
3-01-02-075
2
14.
Biela voda
3-01-03-002
15.
Holumnický potok
3-01-03-043
2
16.
Jakubianka
3-01-03-077
2
17.
Smrečiansky potok
3-01-03-119
18.
Morava
4-13-02-055
19.
Chvojnica
4-13-02-060
20.
Výtržina
4-13-02-076
21.
Kopčiansky kanál
4-13-02-076
22.
Myjava
4-13-03-001
23.
Teplica
4-13-03-034
24.
Malolevársky kanál
4-13-03-078
25.
Rudava
4-17-02-010
2
26.
Rudavka
4-17-02-023
1
27.
Lakšársky potok
4-17-02-037
1
28.
Zohorský kanál
4-17-02-054
29.
Malina
4-17-02-058
2
30.
Močiarka
4-17-02-073
2
31.
Stupavský potok
4-17-02-092
1
32.
Mláka
4-17-02-099
33.
Dunaj
4-20-01-001
34.
kanál Čalovo - Kosihy
4-20-01-015
35.
Kľúčovský kanál
4-20-01-015
36.
kanál Vrbina - Holiare
4-20-01-015
37.
kanál Holiare - Lipové
4-20-01-015
po nádrž Limbach
38.
Šúrsky kanál
4-20-01-023
39.
Klátovský kanál
4-20-01-031
40.
kanál Gabčíkovo- Topoľníky
4-20-01-035
41.
Chotárny kanál
4-20-01-035
42.
kanál Jurová - Čalovo
4-20-01-035
43.
kanál Gabčíkovo - Topolovec
4-20-01-035
44. kanál Topolovec - Vrbina
4-20-01-035
45.
Komárňanský kanál
4-20-01-040
46.
kanál Asód - Čergov
4-20-01-040
47.
kanál Kolárovo - Kameničná
4-20-01-040
48.
Čierna voda
4-20-02-001
49.
Stoličný potok
4-20-02-003
50.
Dudváh
4-20-02-013
51.
Holeška
4-20-02-018
1 km nad koniec vzdutia v. d. Čerenec
52.
Blava
4-20-02-040
53.
odľahčovacie rameno Blavy
4-20-02-045
54.
Krupský potok
4-20-02-047
55.
Trnavka
4-20-02-062
56.
Parná
4-20-02-065
57.
Gidra
4-20-02-079
58.
Kraľovobrodský kanál
4-20-02-095
59.
Obidský kanál
4-20-03-011
60.
Čierny Váh
4-21-01-001
61.
Biely Váh
4-21-01-028
po hranicu TANAP-u
62.
Váh
4-21-01-038
63.
Hybica
4-21-01-056
64.
Tichý potok
4-21-01-061
65.
Belá
4-21-01-071
66.
Demänovka
4 21-02-058
67.
Revúca
4-21-02-094
68.
Ľubochnianka
4-21-02-129
69.
Biela Orava
4-21-03-001
70.
Polhoranka
4-21-03-057
71.
Jelešňa
4-21-03-104
v hraničnom úseku
72.
Orava
4-21-04-001
73.
Oravica
4-21-04-005
74.
Zázrivka
4-21-04-068
75.
Krpeliansky kanál
4-21-05-005
76.
Turiec
4-21-05-018
77.
Javorovec
4-21-05-021
78.
Turček
4-21-05-023
79.
Varínka
4-21-05-119
80.
Kysuca
4-21-06-012
81.
Čierňanka
4-21-06-051
82.
Oščadnica
4-21-06-063
83.
Bystrica
4-21-06-073
84.
Rajčianka
4-21-06-116
85.
Hričovský kanál
4-21-07-004
86.
Nosický kanál
4-21-07-078
87.
Biela voda
4-21-07-080
88.
Vlára
4-21-08-053
89.
Pružinka
4-21-08-069
1
90.
Kočkovský kanál
4-21-08-083
91.
Teplička
4-21-08-106
1
92.
Drietomica
4-21-09-004
1
93.
Biskupický kanál
4-21-09-011
94.
Bošáčka
4-21-09-014
1
95.
Drahovský kanál
4-21-09-059
96.
Jablonka
4-21-09-060
97.
Čachtický kanál
4-21-09-071
98.
Dubová
4-21-09-072
99.
Jarčie
4-21-10-006
1
100.
kanál Zajarčie
4-21-10-012
101.
Nitra
4-22-01-001
102.
Soľka
4-22-01-008
103.
Tužina
4-22-01-010
104.
Handlovka
4-22-01-036
105.
Osliansky potok
4-22-01-076
106.
Drahožica
4-22-01 080
1 km nad koniec vzdutia v. n. Veľké Uherce
107.
Nitrica
4-22-01-084
108.
Bebrava
4-22-01-129
109.
Radiša
4-22-01-163
1
110.
Chotina
4-22-02-006
1
111.
Radošinka
4-22-02-032
112.
Stará Nitra
4-22-02-063
113.
Dlhý kanál
4-22-02-069
114.
Komočský kanál
4-22-02-081
115.
preložka Nitry
4-22-02-082
116.
Lándorský kanál
4-22-02-082
117.
Martovský kanál
4-22-02-082
118.
Patinský kanál
4-22-02-083
119.
Žitava
4-22-03-001
120.
preložka Žitavy
4-22-03-061
121.
Hron
4-23-01-001
122.
Rohozná
4-23-01-065
123.
Čierny Hron
4-23-01-080
124.
Kamenistý potok
4-23-01-098
125.
Osrblianka
4-23-01-106
126.
Bystrianka
4-23-02-002
127.
Vajskovský potok
4-23-02-019
128.
Jaseniansky potok
4-23-02-031
129.
Driekyňa
4-23-02-072
1,0 km
130.
Bystrica
4-23-02-087
131.
Harmanec
4-23-02-088
132.
Starohorský potok
4-23-02-099
133․
Jelenský potok
4-23-02-105
134.
Slatina
4-23-03-001
135.
Zolna
4-23-03-054
136.
Hučava
4-23-03-068
137.
Neresnica
4-23-03-077
138.
Jasenica
4-23-04-014
139.
Rudnica
4-23-04-037
140.
Lutilský potok
4-23-04-046
141.
Kľak
4-23-04-085
1
142.
Podlužianka
4-23-05-005
143.
Sikenica
4-23-05-017
144.
Perec
4-23-05-051
145.
Paríž
4-23-05-062
146.
Ipeľ
4-24-01-001
147.
Suchá
4-24-01-029
148.
Belina
4-24-01-048
149.
Tuhársky potok
4-24-01-063
150.
Krivánsky potok
4-24-01-069
151.
Tisovník
4-24-02-025
152.
Stará rieka
4-24-02-047
2
153.
preložka Starej rieky
4-24-02-050
154.
Koprovnica
4-24-02-051
2
155.
Krtíš
4-24-02-077
2
156.
Plachtinský potok
4-24-02-082
2
157.
Kolársky kanál
4-24-03-015
158.
Krupinica
4-24-03-037
2
159.
Litava
4-24-03-060
160.
Štiavnica
4-24-03-078
161.
Tisa
4-30-01-001
162.
Latorica
4-30-02-002
163.
Udoč
4-30-02-004
164.
Laborec
4-30-03-001
165.
Vydranka
4-30-03-010
166.
Výrava
4-30-03-044
1
167.
Udava
4-30-03-068
168.
Cirocha
4-30-03-094
169.
Pčolinka
4-30-03-121
170.
Čierny potok
4-30-03-128
2
171.
Kamenica
4-30-03-137
2
172.
Uh
4-30-05-001
173.
Ulička
4-30-05-005
174.
Ublianka
4-30-05-022
175.
Šíravský kanál
4-30-06-005
176.
Čierna voda
4-30-06-013
177.
Okna (vrátane záchytného kanála)
4-30-06-027
178.
kanál Okna
4-30-06-034
179.
Surový potok
4-30-06-049
180.
Breznický potok
4-30-06-053
181.
Duša
4-30-07-003
182.
Sliepkovský kanál
4-30-07-005
183.
Moľviansky kanál
4-30-07-009
184.
Ondava
4-30-08-001
185.
Ladomirka
4-30-08-018
186.
Chotčianka
4-30-08-040
187.
Vojtovec
4-30-08-060
188.
Oľka
4-30-08-080
189.
Topľa
4-30-09-001
190.
Slatvinec
4-30-09-024
1
191.
Kamenec
4-30-09-055
1
192.
Hranský kanál
4-30-10-003
193.
Trnavka
4-30-10-005
194.
Chlmec
4-30-10-017
1
195.
Bodrog
4-30-11-001
196.
Leleský kanál
4-30-11-002
197.
Somotorský kanál
4-30-11-008
198.
Roňava
4-30-11-010
199.
Izra
4-30-11-020
1
200.
Byšta
4-30-11-022
201.
Slaná
4-31-01-001
202.
Dobšinský potok
4-31-01-008
1
203.
Vlčia
4-31-01-013
1
204.
Súľovský potok
4-31-01-025
205.
Čučmiansky potok
4-31-01-038
206.
Štítnik
4-31-01-063
207.
Muráň
4-31-02-007
208.
Turiec
4-31-02-053
209.
Východný Turiec
4-31-02-065
1
210.
Rimava
4-31-03-003
211.
Klenovská Rimava
4-31-03-016
212.
Rimavica
4-31-03-033
213.
Gortva
4-31-03-076
214.
Blh
4-31-03-111
215.
Bodva
4-31-04-001
216.
Zábava
4-31-04-016
217.
Ida
4-31-04-027
218.
Čečejovský potok
4-31-04-047
1
219.
Turňa
4-31-04-077
220.
Hornád
4-32-01-001
221.
Levočský potok
4-32-01-045
2
222.
Rudniansky potok
4-32-01-060
1
223.
Zimná
4-32-01-060
224.
Žehrica
4-32-01-082
1
225.
Slovinský potok
4-32-01-099
226.
Hnilec
4-32-02-001
227.
Smolník
4-32-02-042
1
228.
Hrelíkov potok
4-32-02-057
229.
Tokáreň
4-32-02-062
230.
Svinka
4-32-03-018
231.
Malá Svinka
4-32-03-038
1
232.
Myslavský potok
4-32-03-070
233.
Torysa
4-32-04-001
2
234.
Ľutinka
4-32-04-047
235.
Sekčov
4-32-04-078
236.
Delňa
4-32-04-125
1
237.
Olšava
4-32-05-002
238.
Sartoš
4-32-05-048
1
239.
Sokoliansky potok
4-32-05-053
1
Vysvetlivky pre označenia v treťom stĺpci:
1
- v úseku, ktorý k 31. decembru 1975 bol v starostlivosti Štátnej vodohospodárskej organizácie riadenej Ministerstvom lesného a vodného hospodárstva Slovenskej socialistickej republiky a ktorého koniec bude vyznačený medzníkom.
2
- s prihliadnutím na dohodu medzi FMNO a MLVH SSR na podklade zákona č. 169/1949 Zb. o vojenských obvodoch.
Copyright © 2009 - 2024, Nakladatelství C. H. Beck