Hlavní možnosti Beck-online v pěti krocích

Tato stránka Vám v pěti krocích ukáže tipy, které naše klienty nejvíce zajímají a pomáhají jim s bezproblémovou prací s Beck-online. Projděte si v pěti krocích nejdůležitější funkce Beck-online, které Vás rychle dostanou od prvního hledání až k požadovanému dokumentu. Ten si pohodlně vytisknete nebo stáhnete do WORDU či PDF.

U předpisu svou práci většinou právníci začínají. Naše inteligentní hledání je nastaveno tak, abyste se rychle dostali k cíli. Rozpozná tedy zadané citace, spisové značky či zkratky a bez zbytečných mezikroků ihned otevře např. konkrétní předpis na daném paragrafu.

OSŘ
Předností je rozdělení obrazovky na tři části, kde vedle sebe vidíte obsah předpisu, samotný text a bez dohledávání také relevantní souvislosti.

TIP: Pokud si nejste jistí, že máte k dispozici skutečně správný a aktuální text zkontrolujte si to u nás. I pokud nejste předplatitelem Beck-online, s předpisy můžete bezplatně pracovat ve verzi START.

Požadované informace můžete nalézt textovým hledáním (více viz krok č. 4). Pokud však potřebujete informace související s konkrétním ustanovením, zaměřte se na pravý panel vedle otevřeného předpisu. To je nejrychlejší cesta.
Jakýkoli dokument můžete rovnou otevřít. V případě většího množství souvisejících dokumentů jedním klikem otevřete možnosti jejich textového prohledávání a filtrování.

OSŘ_souvislosti

Nejenom, že se můžete snadno přepínat mezi jednotlivými časovými verzemi předpisu v pravém panelu. Velmi jednoduše si také můžete zobrazit změny v textu mezi dvěma verzemi.
Stačí dva kliky a vidíte, co se v textu předpisu změnilo mezi dvěma časovými verzemi. Vše lze vytisknout nebo exportovat do wordu či pdf.

OSŘ_comparison
TIP:
Ikonu pro porovnání verzí nejdete také přímo u každého paragrafu, který má víc verzí. Ještě rychleji tak můžete vidět textové změny konkrétního ustanovení, které Vás právě zajímá.

Při textovém hledání vyhodnotí Beck-online dotaz a nalezené dokumenty seřadí podle relevance. V přehledném seznamu proto naleznete vždy to nejpodstatnější na prvních pozicích.
V levém panelu, který slouží k orientaci v aplikaci, můžete snadno filtrovat a posouvat se dál. Nejprve zvolíte směr, kterým se potřebujete vydat (Předpisy / Judikatura / Komentáře apod.), a pak už Vás Beck-online vede a nabízí další možnosti filtrování v závislosti na Vašem výběru.

Pamatujte: Rychlé HLEDÁNÍ + dokonalá RELEVANCE + interaktivní FILTRY = snadné ŘEŠENÍ

Každý zobrazený text má v záhlaví několik názorných ikon, pomocí kterých můžete celý text vyexportovat do požadovaného formátu. Kopírovat však můžete také pouze vybranou část textu. Po označení myší Beck-online zobrazí dvě možnosti.

„Kopírovat vybraný text“ kopíruje pouze text, zatímco „Kopírovat vybraný text s citací“ přidá k textu také užitečné údaje o zdroji informace, což dobře využijete při citacích ve své práci..
copy
V obou případech se text zkopíruje do schránky (podobně jako klávesovou zkratkou Ctrl+C) a následně jej můžete vložit třeba do rozpracovaného wordovského dokumentu.

Copy_paste